Browar i Restauracja 100 Mostów – największy browar we Wrocławiu!
Dziś testujemy wrocławskie piwo z „Browaru 100 Mostów” na ul. Jana Długosza 2. Co prawda browar położony jest z dala od turystycznych szlaków – jednak jest warty odwiedzin! Położony niedaleko dawnego największego we Wrocławiu „Browaru Piast” – jest dziś chlubą naszego miasta. To dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które kontynuuje ponad 100-letnią tradycję warzenie piwa w mieście. Przed II wojną światową Wrocław – Breslau był nazywany miastem piwa, ponad 100 regionalnych browarów było wizytówką tego niemieckiego miasta. Dziś to „Browar 100 Mostów” jest największym spadkobiercą tej tradycji. Dla odwiedzających – to dobre miejsce by zrozumieć dlaczego rzemieślnicze piwo podbija świat. Wycieczka po „Browarze 100 Mostów” organizowana jest co sobotę o godzinie 16:00. Opłata wynosi 50 zł, a w jej ramach oferowana jest degustacja po zakończeniu zwiedzania. Czas trwania samego zwiedzania to 1 godzina. Podczas wycieczki z przewodnikiem widzimy różnice pomiędzy produkcją rzemieślniczą (kraftową) i tą masową w dużych browarach oraz technologicznie rozwiązania, które wykorzystują najbardziej renomowane browary na świecie. Widać cały proces produkcji, od ziarna, 4- walcowego śrutownika i tego jak śruta słodowa trafia do warzelni, po pakowanie.
Co można zobaczyć w Browarze 100 Mostów?
Pierwszy w Polsce HopGun – opatentowany przez BrauKon system do chmielenia piwa na zimno, tzw. „dry hopping”, nowoczesna wirówka oraz pierwszy nowy monoblok w polskim krafcie, który zautomatyzował butelkowanie. Podczas wycieczki odwiedzamy kilka sal, w których produkowanych jest kilkanaście rodzajów kraftowego piwa. Po zwiedzaniu przewodnik zaprasza grupę na degustacje – otrzymujemy próbki kilku najciekawszych smaków, degustujemy podekscytowani. Po zwiedzaniu można pozostać w restauracji i dalej degustować pozostałe smaki i gatunki piw rzemieślniczych z browaru. Do piwa serwowane są zimne i gorące przekąski a także szybkie dania obiadowe. Browar Stu Mostów warzy do 500 tys. litrów piwa rocznie. Przy czym są to głównie piwa górnej fermentacji, czyli typu ale. Ten sposób warzenia jest stosowany od początku browarnictwa. Podczas fermentacji dolnej, najczęściej stosowanej dziś przez koncerny, powstają piwa typu lager, natomiast w czasie fermentacji górnej powstaje piwo o bogatszym aromacie i smaku. Dobrymi przykładami są tutaj odmiana IPA, stout czy piwo pszeniczne.
Adres restauracji: Wrocław, ul. Jana Długosza 2-6 (dojazd tramwajem)
Więcej informacji na stronie: https://100mostow.pl/
Szlakiem piwnym po Wrocławiu
Na wycieczkę szlakiem piwnym po Wrocławiu zapraszają przewodnicy WroclawCityTour.pl: https://www.wroclawcitytour.pl/wroclaw-szlak-piwny/
PS:
Nie zapominaj,
spacer z przewodnikiem i poznanie miasta na żywo
to największa atrakcja Wrocławia!
Półtorej godziny wystarczy, aby poznać centrum miasta!
Zobacz nasze wszystkie wycieczki na stronie WWW:
https://www.wroclawcitytour.pl/wycieczki-po-wroclawiu/
Tel. +48 513 946 946
E-Mail kontakt@wroclawcitytour.pl
Licencjonowani przewodnicy Wrocław
0 komentarzy